Google Sheep View

 Son üç ay boyunca, Durita Andreassen ve yünlü sırtlarına bağlanmış güneş enerjili kameralarla donatılmış birkaç dost koyun, Sokak Görünümü için Faroe Adaları’nın görüntülerini toplamak için yola çıktı. 18 Faroe Adaları sadece 50.000 kişiye ev sahipliği yapıyor, ancak – adı “Koyun Adası” anlamına gelen bir ülke için – takımadaların yeşil tepelerinde ve volkanik kayalıklarında dolaşan 70.000 koyun var. Durita, ülkeyi Sokak Görünümü için belgelemeye karar verdiğinde, koyunlar başlamak için bir baaad yeri değildi.

Bu video 360 derece hareket etirilebilir (Youtube 360)

 Sheep View projesi hakkında sürüldüğümüzde, bunun makaslama parlaklığı olduğunu düşündük. Bu yüzden, Street View kamera kredisi programımızla onlara bir Street View yürüyüşçüsü ve 360 ​​kamera sunarak Faroese’ye yardım etmeye karar verdik. Geçen hafta, Google Haritalar ekibi daha da (ancak biraz daha az yünlü) Sokak Görünümü görüntülerini yakalamak için yerel toplumu eğitmek ve donatmak için Faroe Adaları’na geldi.

 Artık Faroe Adaları’na bir Trekker ve 360 ​​kamera verildiğinden, sakinler ve turistler koyunlara selfie çubukları, bisikletler, sırt çantaları, arabalar, kayaklar, atlar, gemiler ve hatta el arabaları kullanarak güzel topraklarının Sokak Görünümü görüntülerini toplamalarında yardımcı olabilirler. Havaalanındaki Tórshavn ve Atlantic Airways’deki Visit Faroe Adaları ofisi, bir toynak vermek isteyen ziyaretçilere Street View 360 kameralarını ödünç verecek.

 Faroe Adaları bize koyunların bile Sokak Görünümü’ne katkıda bulunabileceğini gösterdi. Memleketiniz veya favori yürüyüş parkurunuz henüz Google Haritalar’a girmediyse, kendi 360 kameranızı alın veya Street View kamera kredisi programımız aracılığıyla bizden bir borç almak için başvurun. Hangi koyun haritasını görmekten heyecan duyuyoruz!

Web sayfası

Harita: Faroe Adası

Kaynak: Google Blog