13.2 C
Ankara
Salı 28 Mart 2023

Snapseed

Snapseed, kullanıcıların fotoğrafları iyileştirmesine ve dijital filtreler uygulamasına olanak tanıyan, iOS ve Android için bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Nik Software tarafından oluşturuldu ve artık Google’a ait.

Nik Software, Snapseed’i ilk olarak Haziran 2011’de iPad’de piyasaya sürdü ve Apple tarafından 2011 Yılının iPad Uygulaması seçildi. iPad sürümünün başarısını temel alan Nik, Ağustos 2011’de iPhone için Snapseed’i piyasaya sürdü. Daha sonra 27 Şubat 2012’de Snapseed, Microsoft Windows için duyuruldu.

Google’ın devralınmasının ardından, Snapseed Aralık 2012’de Android için piyasaya sürüldü ve Snapseed’in masaüstü sürümü kullanımdan kaldırıldı. Snapseed kullanıcıları, farklı efektler ve geliştirmeler seçmek için kaydırma hareketlerini kullanarak resimleri düzenleyebilir. Alternatif olarak, kullanıcılar renk ve kontrastın “otomatik” ayarlanmasını seçebilirler. Snapseed, kullanıcıların düzenleme geçmişini kaydedebilir ve önceki işlemlerden herhangi birine yönlendirebilir. Ayrıca, varsayılan filtreleri ve düzenleme özelliklerini kullanarak filtre kombinasyonları oluşturabilir ve kaydedebilir. Özel efektler ve filtreler listesi Drama, Grunge, Eski Tip, Merkeze Odaklanma, Çerçeveler ve (fotoğrafları yeniden boyutlandıran) Eğme Kaydırma’yı içerir. Kullanıcılar, daha kaliteli düzenlemeler için RAW görüntüleri de içe aktarabilir. Snapseed 2.0, lens bulanıklığı, büyüleyici parlaklık, HDR scape ve noir gibi yeni filtreler sunarken, araçlar bölümünü daha net bir kullanıcı arabirimiyle yeniden biçimlendirdi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Temel Bilgisayar

Mobil Teknoloji

Pixlr

Canva

Son Yorumlar