2K ve Firaxis Games’in ortak geliştirip satışa sunacağı Civilization 6’nın, çok yakında satışa sunulacak. Oyunla ilgili kritik detaylar ve yapımın sistem gereksinimleri de ortaya çıktı.

Civilization serisinin yapımcı ve yayıncıları 2K ve Fraxis Games, Ağustos ayının son günlerinde, serinin altıncı halkasının ön satışlarına başlamayı hedefliyor. Civilization 6 nihayet satışa sunuluyor.

Yapımdaki belki de en büyük yenilik, antik Aztek savaşçılarına kadar yönelen yolculuk… Aztek uygarlığı, gerek savaşçıları gerekse, aşırı çalışkan işçileri ile dikkat çekiyor. Aztek işçileri, baskıcı kültürlerinin bir mirası olarak, inşaatları olağanüstü bir hızla tamamlıyor.

Aztek Uygarlığı, buna ek olarak özel askeri birliklere sahip. Tlachtli mimarisi gibi askeriyenin, eğlencenin ve inancın tek potada eridiği üniteler inşa edilebiliyor.

Hatta Aztek Uygarlığında Huey Teocalli isimli çok özel bir piramit inşa edebiliyorsunuz. Daha da etkileyici kısım, Game of Thrones’tan tanıdığımız Sean Bean’in (Game of Thrones’da Ned Stark, Yüzüklerin Efendisinde Boromir) sesli anlatımıyla, yapıma büyük renk katması…

Oyun 21 Ekimde; Microsoft Windows, Apple OS X ve Linux platformlarında satışa sunulacak.

Game-Debate’den sızan, Civilization 6’nın sistem gereksinimleri de sizinle paylaşıyoruz:

Asgari Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Core i3-560 3.3GHz, Phenom II X4 905e

Ekran Kartı: GeForce GTS 450, Radeon HD 6750

RAM: 6 GB

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit

Saklama Alanı: 30 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Core i5-2500 3.3GHz, AMD FX 8150

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 750 Ti, AMD Radeon 7850

RAM: 8 GB

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit

Saklama Alanı: 30 GB

Kaynak: CNNTÜRK

Paylaş
Önceki İçerikCall Of Duty: Infinite Warfare
Sonraki İçerikCossacks 3
M.Yavuz KAYA
Gramerle işi olmayan, Resmiyeti sevmeyen, Fotoğraf aşığı, UzaydanHaberler ve Biltepot web mimarı, deli dolu, sabırsız tez canlı, teknoloji hastası, oyun delisi, Gezme hastası, yemek ve tatlı düşkünü, yeni insanlarla tanışmayı seven, arkadaşlarıyla vakit geçirmeye düşkün, sinema tiyatro sever, yeşil erik ve tuz, tatlı yoksa çikolatada olur, dondurma, Wall-e gibi komik anime ve Forest Gump gibi filmleride izler kitap vakit buldukça okur... daha çok dicek şey var ama karakter yetmedi... :)