Deadpool (2016)

0
57

Özel Kuvvetler’deyken ayrılıp paralı asker olan Wade Wilson, maruz kaldığı deneyler sonucunda hızlandırılmış iyileşme gücüne kavuşmuştur. Ama deneyin vücudunda bıraktığı kalıcı yaralar sonucu psikolojisi değişmiş bir şekilde, yeni özellikleri ve edindiği çarpık mizahı ile kendisini bu duruma getiren adamdan intikam almak için onun peşine düşer.
Bir not olaraktan, bu anti-kahramanı canlandıran Ryan Reynolds, 10 seneye yakın süredir Deadpool karakterini beyaz perdeye taşımaya çalışmıştır. Beyaz perdedeki çoğu süper kahraman filmlerinin yüksek bütçesinin aksine, düşük rakamla çekilen Deadpool buna rağmen çoğu hayranından tam not almıştır. Kritik çevrelerince aktörün oynadığı karaktere hakkını vermesi tanımını tekrardan yazmıştır.
Film, argo ve cinsellik içerdiğinden, Amerikan film derecelendirme kuruluşundan (MPAA), yetişkin derecesi alan ender süper kahraman filmlerindendir. İkincisi için çekimleri devam etmekte olup, 2018 yılında gösterime gireceği tahmin edilmektedir. 

Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller
Süre: 108 dk.
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi
Yönetmen: Tim Miller

Paylaş
Murat Sayar
Teknoloji hastası. Araba düşkünü. Görsel ve duysal medya ilgilisi. Oyun delisi. Çok geveze, bol muhabbet hamburger gurmesi. Yarı anarşist yarı ekonomist yarı yazılımcı :)