Kategori:

Elementary

New York City’de yaşayan bir dedektif: Sherlock Holmes ve bilindik Sherlock Holmes vak’alarının modern çağ uyarlamaları…

Elementary’e hoş geldiniz.

Detaylar:

Ülke: ABD

Dil: İngilizce

ABD Yayın Tarihi: 27 Eylül 2012 – … (5 sezon, 120 bölüm. 6. sezon onayını aldı)

Tür: Suç, Dram, Gizem

Baş Yapımcılar: Robert Doherty, Sarah Timberman, Carl Beverly, John Coles, John Polson, Jason Tracey

Yapımcılar: Alysse Bezahler, Geoffrey Hemwall, Melissa Owen, Carol Cuddy

Dizinin çekildiği yerler: New York City

Yayınlandığı kanal: CBS

 

En çok bilinen oyuncuların listesi:

Jonny Lee Miller Jonny Lee Miller
 Sherlock Holmes (120 bölüm, 2012-2017)
Lucy Liu Lucy Liu
 Dr. Joan Watson (120 bölüm, 2012-2017)
Aidan Quinn Aidan Quinn
 Captain Thomas Gregson / … (120 bölüm, 2012-2017)
Jon Michael Hill Jon Michael Hill
 Detective Marcus Bell (119 bölüm, 2012-2017)

Tüm oyuncuların listesi için tıklayın

Hikaye:

Modern bir Sherlock Holmes hikayesi…

Londra’da yaşadığı lüks hayatın içinde, zor davaları çözmesinde yardımcı olacağını düşündüğü uyuşturucunun bağımlısı olan ve devamında bir süre rehabilitasyon gören, ardından Manhattan’a taşınan bir Sherlock Holmes ile başlıyor dizi.

Yaşadığı sorunlara yardımcı olması ve bir daha uyuşturucu kullanmaması için, varlıklı ve ismi bilinen babası tarafından tutulan, ameliyat ettiği bir hastası ölene kadar başarılı bir cerrah olan ve sonrasında mesleğini bırakan Dr. Joan Watson ile tanışır bir gün. Sherlock Holmes, bağımlılığı ile ilgili yardımcı birine ihtiyaç duymadığını düşündüğü için Dr. Joan Watson’ı gereksiz bulur. Fakat zamanla Sherlock, Watson’ın tıbbi  geçmişinden yararlanır ve onun soruşturma için bir yeteneği olduğunu fark etmesini sağlar. Yüzbaşı Thomas Gregson’ı ikna eden Sherlock, Watson’ın da takımın bir parçası olmasını sağlar. Böylece, birbirini güzel bir şekilde tamamlayan bu ikili (Holmes – Watson) bir çok davada beraber çalışıp, suçluları beraber yakalarlar.

Sherlock Holmes’ü bilmeyen yoktur. Dedektiflik, detaylı ve çok geniş düşünebilme, en ufak bir ayrıntıdan bir şeyleri tahmin edebilme, iz sürme, zekayı kullanabilme gibi konularda siz de meraklıysanız, yeniliği seven ve modern uyarlamalara tamam diyebilen biriyseniz, bu diziyi izlemenizi öneriyoruz. Sherlock karakterinin zekası, fiziği falan tamam ama dizi de yadsınamaz bir gerçek var; Lucy Liu’nun güzelliği tabii ki 🙂

Dizinin, hoşunuza gidip gitmeyeceği kararını, birinci sezonun sonunda verebilirsiniz. Hoşunuza giderse, bir çırpıda bitirmeyin ama. Beş sezon, 120 bölüm. Yavaş yavaş izleyin, keyfini çıkarın.

İyi seyirler 🙂

Ufak bir hatırlatmada da bulunalım; bu dizi de diğer diziler gibi bir miktar cinsellik içeriyor, öyle çok göze batmayacak kadar. Zaten yabancı kaynaklı olup, bir miktar cinsellik içermeyen dizi yok gibi. Eğer dindar ya da bu tür konulardan rahatsız olan biriyseniz, bu dizi size uygun olmayabilir.

Kaynak: imdb

Steam Haberleri – Sleengster(ücretsiz oyun)

Zeytinyağlı