single-image

Huawei

HUAWEI KİMDİR?
Huawei, bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) altyapısı ve akıllı cihazlarda lider bir küresel sağlayıcıdır. Telekom ağları, BT, akıllı cihazlar ve bulut hizmetleri olmak üzere dört önemli etki alanında entegre çözümler ile tam internet bağlantılı, akıllı bir dünya için dijitali, her bir kişiye, eve ve kuruluşa sunma taahhüdünde bulunmaktadır.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Hakkında
Huawei’nin üç işletme grubundan biri olan Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, akıllı telefonları, PC ve tabletleri, giyilebilir ürünleri, mobil geniş bant cihazları, aile cihazları ve cihaz bulut hizmetleri ile Yapay Zekalı (AI) yaşamın lideridir. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, tüketicilere en son teknolojileri sunmaya ve teknolojik ilerlemelerin mutluluğunu dünyadaki daha fazla insanla paylaşmaya kendini adar. Harekete geç ve hayallerini gerçekleştir.

Tarihçe,
2019

Eyl: Huawei en son amiral gemisi olan Kirin 990 serisini tanıttı: Kirin 990 ve IFA’daki 5G versiyonu. Kirin 990 (5G) dünyanın ilk 5G SoC’sidir. Sektörün en kompakt 5G akıllı telefon çözümü ve ilk tam frekanslı 5G SoC olan Kirin 990 (5G), son 5G ticarileşmesinde bir adım önde olan son 5G bağlantı deneyimine erişmelerini sağlar.

Ağu: Huawei Geliştirici Konferansında, Huawei HarmonyOS’u başlattı – tüm cihazlarda ve senaryolarda uyumlu bir kullanıcı deneyimi sunmak için tasarlanmış yeni bir mikro çekirdek tabanlı, dağıtılmış işletim sistemi.HarmonyOS, güçlü işlevselliğe sahip hafif, kompakt bir işletim sistemidir ve ilk önce akıllı saatler, akıllı ekranlar, araç içi sistemler ve akıllı hoparlörler gibi akıllı cihazlar için kullanılacaktır. Bu uygulama sayesinde Huawei, cihazlar arasında entegre ve paylaşılan bir ekosistem kurmayı, güvenli ve güvenilir bir çalışma zamanı ortamı yaratmayı ve her cihazla her etkileşimde bütünsel bir akıllı deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

Tem: Huawei, 2019 yılının ilk yarısı için ticari sonuçlarını açıkladı. Huawei’nin tüketici sektöründe, H1 satış geliri CNY220.8 milyar oldu.Huawei’nin akıllı telefon gönderileri (Onur telefonları dahil), yıllık% 24 artışla 118 milyon adede ulaştı. Şirket ayrıca, tablet, bilgisayar ve giyilebilir ürün gönderilerinde de hızlı bir büyüme kaydetti. Huawei, tüm büyük kullanıcı senaryolarında daha kesintisiz ve akıllı bir deneyim sunmak için cihaz ekosistemini ölçeklendirmeye başlıyor. Bugüne kadar, Huawei Mobile Services ekosistemi 800.000’den fazla kayıtlı geliştiriciye ve dünya çapında 500 milyon kullanıcıya sahip.

Tem: Huawei, dünyanın ilk çift modlu 5G akıllı telefonunu piyasaya sürdü – Çin’deki HUAWEI Mate 20 X (5G), Mayıs ayında İsviçre’de çıkış yaptı.HUAWEI Mate 20 X (5G), Huawei’nin en yeni nesil 5G çok modlu terminal yongaları, 7nm Balong 5000 ve Kirin 980 ile birlikte hem SA (Bağımsız) hem de NSA’yı (Non-Non – destekli) destekleyen çift yonga seti yapılandırması kullanan, piyasada satılan tek 5G akıllı telefon. Bağımsız) 5G ağları. HUAWEI Mate 20 X (5G), 5G çağının nihayet tüketicilere ulaştığını belirterek, Haziran ayında Çin’in 5G ağına erişen ilk lisansı aldı.

Tem: Çok yıllık bir ivme kaydına devam eden Huawei, Fortune 500 listesinde 61. sırada yer aldı. Bu yılın sıralaması, geçen yıldan 11 puanlık bir sıçrama ve 2017’den itibaren 68 puanlık etkileyici bir sıçrama anlamına geliyor.

Tem: Dünyanın ilk çift modlu 5G akıllı telefonu olan HUAWEI Mate 20 X (5G), Global Sertifikasyon Forumu (GCF) tarafından onaylandı ve tüm GCF 5G testlerini geçen ilk 5G akıllı telefon oldu.

Haz: BrandZ’nin en iyi 100 En Değerli Küresel Markaları çalışması, Huawei 47. sırada (geçen yıldan bir üste) marka değerinde yüzde 8’lik bir artışla yer alıyor. Huawei’nin ilk 50’de yer aldığı dördüncü yıl.

Nis: Huawei, 2019 yılının ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı. Huawei’nin Tüketici İşletme Grubu, yenilikçi ürünleri ile tüketiciler için değer yaratmaya devam ediyor. Temel stratejisi, tüm senaryolarda tüketicilere akıllı bir deneyim sunmaktır. 2019 yılının ilk çeyreğinde, Huawei 59 milyon akıllı telefon gönderdi. PC, giyilebilir bilgisayar ve akıllı ev gibi diğer iş segmentlerinde Huawei, lider, yenilikçi ürünleri ve üstün kullanıcı deneyimleri nedeniyle küresel tüketiciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Mart: Huawei, yenilikçi HUAWEI SuperSpectrum Sensör, optik SuperZoom Lens (5X optik zoom, 10X hibrit zoom ve 50X’e kadar dijital zoom), yeni bir HUAWEI ToF (Uçuş Süresi) Kamerasına sahip çığır açan HUAWEI P30 Serisi ile fotoğrafçılık kurallarını yeniden yazdı ve gelişmiş optik ve AI görüntü sabitleme teknolojisi. Bu devrim niteliğindeki teknolojilerle, HUAWEI P30 ve HUAWEI P30 Pro, her senaryoda inanılmaz fotoğraflar ve videolar çekebilir.

Şub: MWC 2019’da Huawei, dünyanın en hızlı 5G katlanabilir telefonu olan HUAWEI Mate X’i piyasaya sürdü. HUAWEI Mate X, GSMA’nın “2019’da Mobil Dünya Kongresi’ndeki En İyi Yeni Bağlanan Mobil Cihaz” ödülünü kazandı. HUAWEI Mate X, bir Falcon Wing Mekanik Menteşe tasarımına, 7 nm çok modlu modem yonga setine (Kirin 980 + Balong 5000) ve dünyanın en hızlı 55 W HUAWEI SuperCharge’ini destekleyen yüksek kapasiteli 4500 mAh bataryaya sahiptir.

Huawei, güncellenmiş HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI MateBook 13 ve HUAWEI MateBook 14’ü de tanıttı. Bu ürünler, kullanıcılara olağanüstü yüksek hızlı bağlantı sunar ve daha önce hiç olmadığı kadar yakın bağlantıya sahip bir deneyim sunar.

Oca: Huawei, 5G çok modlu yonga setini, Balong 5000’i ve onunla çalışan ilk 5G cihazı olan Huawei 5G CPE Pro’yu piyasaya sürdü.

Bu yeni ürünler, birçok senaryoda tüketicilere yepyeni bir 5G deneyimi sağlayacaktır.

2018

Eki: Huawei, Huawei’nin yonga (SoC) üzerindeki en yoğun ve en yüksek performanslı sistem olan Kirin 980 tarafından desteklenen HUAWEI Mate 20 Serisini tanıttı. Bu amiral gemisi serisi dört cihazı kapsar: HUAWEI Mate 20, HUAWEI Mate 20 Pro, HUAWEI Mate 20 X ve PORSCHE TASARIMI HUAWEI Mate 20 RS.

HUAWEI Mate 20 Serisi Matrix Kamera Sistemi, kullanıcıların sadece daha geniş değil, aynı zamanda yeni makro mesafe özelliği ile daha yakından görmelerini sağlayan Leica Ultra Geniş Açı Lensi içerir.

Eki: Huawei, lider marka danışmanlığı Interbrand tarafından yayınlanan, 2018 yılında En İyi Küresel Markalarda dünyanın en değerli 68. markası seçildi. Huawei 2017’den iki sıraya yükseldi ve marka değeri% 14 artarak 7.6 milyar ABD dolarına çıktı.

Ağu: Huawei, dünyanın ilk 7 nm işlemli cep telefonu SoC yonga seti olan Kirin 980’i tanıttı.

Ağu: IDC’ye göre, 2018’in ikinci çeyreğinde, Huawei küresel akıllı telefon pazar payında 2 numara oldu.

May: Huawei, 8,4 milyar ABD dolarlık marka değeri ile Forbes’in Dünyanın En Değerli Markaları 2018 yıllık sıralamasında yer alan tek Çinli şirket olmuştur.

Mar: Huawei, HUAWEI P20 serisi akıllı telefonları ve Porsche Tasarımı HUAWEI Mate RS’yi ilk kez gösterdi. HUAWEI P20 Pro, DxOMark’tan şu ana alınabilen en yüksek puan olan 109 puanını aldı.

Şub: Huawei; HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI MediaPad M5 Serisi’ni ilk kez gösterdi.

2017

Eki: Huawei, yenilikçi donanım, Kirin 970 yonga seti ve EMUI 8.0’ı birleştiren yeni AI mobil uygulamalara fırsat yaratacak olan HUAWEI Mate 10 Serisi’ni duyurdu.

Eyl: Interbrand, 2017 En İyi Küresel Markalar Raporu’nu açıkladı ve Huawei’nin 70. sıraya yükseldiğini onayladı. Marka değeri, geçtiğimiz yıl %14’lük artış ile 6676 milyar ABD doları oldu.

Eyl: Huawei, IFA 2017’de Kirin 970’i gösterdi. Kirin 970, Android Yetkilileri tarafından IFA 2017 En İyi Ürün ödülüne layık görüldü.

Ağu: Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği’nden HUAWEI P10, “EISA Akıllı Telefon Kamerası 2017-2018” unvanını ve WATCH 2 de “EISA Giyilebilir Ürün 2017-2018” unvanını aldı.

Tem: Huawei’nin 2017 1. Yarı Akıllı Telefon sevkıyatı, bir önceki yıla göre %20.6’lık artışla 73.01 milyona yükseldi.

Haz: Huawei, Brand Z En Değerli İlk 100 Küresel Marka 2017 sıralamasında 49. sırada yer aldı.

May: Forbes, 2017 En Değerli Markalar listesini yayınladı. HUAWEI, 7.3 milyar ABD dolarlık marka değeri ile 88. sırada yer aldı ve listedeki tek Çinli marka oldu.

Şub: Huawei, ikinci seri akıllı saati HUAWEI WATCH 2 ve Porsche Tasarımı HUAWEI Akıllı Saatini ilk kez gösterdi.

Şub: Huawei, HUAWEI P10 ve HUAWEI P10 Plus’ın lansmanını yaptı. Çarpıcı renkler ve dış yüzeylere sahip akıllı telefonlarda yeni Leica ön ve arka kameralar kullanıldı.

2016

Kas: Huawei, Almanya’nın Münih kentinde HUAWEI Mate 9 ve Porsche Tasarımı HUAWEI Mate 9’u ilk kez gösterdi.

Eki: Huawei Interbrand’ın En İyi 100 Küresel Marka 2016 listesinde yine yer aldı;16 sıra yükselerek 72. sıraya yerleşti ve teknoloji kategorisinde en fazla yükseliş gösterenlerden biri oldu.

Eyl: Huawei ve Leica, optik sistemler, VR, AR ve yazılım tabanlı teknolojiler çerçevesinde daha fazla Ar-Ge desteği sunacak olan Max Berek İnovasyon Laboratuvarı’nı açtığını duyurdu.

Eyl: Huawei, HUAWEI nova, HUAWEI MediaPad M3 ve HUAWEI P9’u kırmızı ve mavi renklerde piyasaya sundu.

Ağu: Huawei, Huawei HiLink Akıllı Ev Ekosistemi’ni kurdu. Huawei HiLink akıllı ev çözümleri, akıllı ev UYGULAMASI ve çeşitli iş ortaklarından akıllı ürünler de piyasaya sunuldu.

Ağu: HUAWEI P9, EISA (Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği) Ödülleri’nde 2016-17 Avrupa Tüketici Akıllı Telefonu ödülünü kazandı.

Haz: Huawei, özellikle algoritmada olmak üzere temel bilimlerdeki yetkinliklerini güçlendirmek adına Fransa’da Matematik ve Algoritma Bilimleri Laboratuvarı’nı kurdu.

Nis: Huawei, İngiltere’nin Londra şehrinde akıllı telefon fotoğrafçılığında yeni bir standart oluşturan ilk çift Leica lensli akıllı telefon serisi HUAWEI P9’un lansmanını yaptı.

Mar: Huawei, Lionel Messi’yi marka elçisi olarak duyurdu.

Şub: Huawei, 2016 MWC’de HUAWEI MateBook’u piyasaya sundu. Bu dönemde HUAWEI MateBook, 15 ödül kazandı.

Oca: Huawei, uluslararası lüks marka Swarovski ile birlikte CES’te kadın kullanıcılara yönelik ilk Android Wear™ HUAWEI WATCH Jewel ve Elegant’ı gösterdi.

2015

Kas: Huawei, amiral gemisi olan HUAWEI Mate 8’in lansmanını yaptı ve aynı gün içinde HUAWEI Watch Çin Serisini piyasaya sundu.

Kas: Huawei, HiSilicon Kirin 950 yonga setini gösterdi. Bu, piyasadaki ilk ticari 16FF+ mobil SoC olduğu gibi, 1.8GHz’te dört çekirdekli Cortex-A53 işlemci ile birlikte dört çekirdekli Cortex-A72 2.3GHz ile big.LITTLE yapısına ilk kez sahip olandı.

Eki: Huawei, Interbrand’ın 2015 En iyi İlk 100 Küresel Marka listesinde 88. sıraya tırmandı.

Eyl: Google, San Francesco’daki lansman etkinliğinde Huawei ve Google tarafından üretilen ilk parça olan HUAWEI Nexus 6P’yi ilk kez gösterdi. Bu ürün, “Apple fanlarını cezbeden Android akıllı telefon” olarak adlandırıldı.

Eyl: Huawei, yeni amiral gemisi akıllı telefonu HUAWEI Mate S’nin Almanya’nın Berlin şehrindeki IFA’da yenilikçi Force Touch teknolojisi ile lansmanını yaptı. Aynı zamanda da HUAWEI WATCH da piyasaya sunuldu.

Ağu: HUAWEI P8, EISA’dan “Avrupa Tüketici Akıllı Telefonu 2015 – 2016” ödülünü aldı.

May: Huawei, teknoloji markaları arasında 16. sıraya yerleşerek Brand Z’nin Değerli İlk 100 Marka listesinde yer aldı. Brand Z’ye göre Huawei markasının değeri, 2015’te 15.335 milyar ABD doları ile en yüksek değerine ulaştı.

Nis: Huawei, amiral gemisi akıllı telefonu HUAWEI P8 ve 6.8 inç ekrana sahip HUAWEI P8max’ın yıllık lansmanını yaptı.

Mar: Huawei; lüks tasarım, moda, otomotiv, 3D, dijital ve marka stratejileri alanlarında uzman olan 10 tasarımcının istihdam edildiği Paris Estetik Araştırma Merkezi’ni açtı.

Mar: Huawei; HUAWEI WATCH, HUAWEI TalkBand B2 ve HUAWEI TalkBand N1, yeni nesil tablet telefon, HUAWEI MediaPad X2 ve “Hayaller Yaratıcılığa İlham Verir” marka vizyonunun lansmanını yaptı.

2014

Eyl: Huawei, Almanya’nın Berlin şehrinde HUAWEI Ascend Mate7, HUAWEI Ascend G7, HUAWEI Ascend P7 Sapphire Edition ve EMUI 3.0 dahil olmak üzere birçok amiral gemisi akıllı telefonu ilk kez gösterdi.

Ağu: HUAWEI Ascend P7, EISA’dan “Avrupa Tüketici Akıllı Telefonu 2014 – 2015” ödülünü aldı.

Haz: Huawei, endüstri lideri olan sekiz çekirdekli yonga seti Kirin 920’nin lansmanını yaptı.

May: Huawei, dünyanın en ince (6.5 mm) akıllı telefonlarından biri olan 4G LTE HUAWEI Ascend P7’yi ilk kez gösterdi.

Şub: Huawei; 7 inçlik 4G LTE etkin HUAWEI MediaPad X1, HUAWEI Ascend G6 4G akıllı telefonu ve dünyanın ilk LTE Cat6 Mobil WiFi’si HUAWEI E5786’yı tanıttı.

Oca: Huawei, Amerika’daki Tüketici Elektronikleri Fuarı’nda maksimum 150 Mbps hıza sahip yüksek uçlu amiral gemisi akıllı telefon olan ilk LTE özellikli HUAWEI Ascend Mate2 4G’nin lansmanını yaptı.

2013

Ara: Huawei, Huawei’nin Çin’deki bağımsız yan markası Honor’ı tanıttı ve Honor 3C, 3X ve E5730’u ilk kez gösterdi.

Haz: Huawei, dünyanın en ince akıllı telefonlarından biri olan yeni nesil akıllı telefon HUAWEI Ascend P6’nın lansmanını Londra’da yaptı.

Şub: Huawei, İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi’nde “Make it Possible” (Olabilir Hale Getir) başlıklı yeni, küresel tüketici marka kampanyasının duyurusunu yaptı.

Şub: Huawei, İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi’nde dünyanın ilk ve tek LTE Cat4 HUAWEI Ascend P2 akıllı telefonunu tanıttı.

Oca: Huawei, Amerika’da CES’te dünyanın en geniş ekranlı 6.1 inçlik HUAWEI Ascend Mate telefonunu ve Huawei’nin ilk Windows Phone 8 akıllı telefonu Ascend W1’i ilk kez gösterdi.

Oca: Huawei, Amerika’daki Tüketici Elektronikleri Fuarı’nda 5 inçlik HD 443 PPI Super Retina ekrana sahip son teknolojili amiral gemisi akıllı telefonu HUAWEI Ascend D2’nin lansmanını yaptı.

2012

IDC’ye göre Huawei, 4. Çeyrekte dünyanın üçüncü en büyük akıllı telefon üreticisiydi.

Şub: Huawei, İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi’nde dünyanın en hızlı dört çekirdekli akıllı telefonu HUAWEI Ascend D1 quad’ın lansmanını yaptı.

Oca: Huawei, dünyanın en ince (6.68 mm) akıllı telefonu HUAWEI Ascend P1 S’nin lansmanını yaparak Amerika’daki CES’te yeni Huawei P serisi akıllı telefonlar modasını tanıttı.

2011

Ağu: Huawei, bulut hizmetini ilk kez tanıttı ve dünyanın ilk bulut etkin akıllı telefonu Huawei Vision’ı gösterdi.

Mar: Huawei, resmi lansmanının sonrasında 100 gün içinde Çin’de bir milyonun üzerinde C8500 akıllı telefon satışı yaptı.

2010

Eyl: Huawei, Almanya’daki IFA’da Google Android 2.2 işletim sistemine sahip ilk IDEOS akıllı telefonun lansmanını yaptı.

Ağu: Huawei’nin mobil geniş bant ürünlerinin toplam sevkıyatı 100 milyon üniteye ulaştı.

2009

Şub: Huawei, İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi’nde ilk Android akıllı telefonunun tanıtımını yaptı ve T-Mobile ile iş birliğini duyurdu.

2008

Kas: HUAWEI E180, Asya Mobil Ödülleri’nde “En İyi Mobil Geniş Bant Ürünü” unvanını aldı.

2007

Huawei, E270 ile Red Dot Tasarım Ödülü’nü ve E172 ile IF Ürün Tasarımı Ödülü’nü alarak mobil WiFi tasarımı ile küresel çapta tanınırlık elde etti.

2006

Haz: Huawei, Singapur’da dünyanın en hızlı ve en kompakt HSDPA USB Modemi E220’nin lansmanını yaptı.

2005

Haz: Huawei’nin ilk 3G cep telefonu U626, Charlton Media Group tarafından “En İyi 3G Akıllı Telefon” ödülüne layık görüldü.

2004

Şub: Huawei, Fransa’nın Cannes şehrindeki 3GSM Konferansı’nda Çin’in ilk WCDMA cep telefonunu sergiledi.

2003

Tem: Huawei, ahize departmanını kurdu.

Kaynak: Huawei Türkiye

Kaynak: Wikipedia

You may like