Assos Express’te çektirdiğim fotoğraflarda aile fertleri olduğu için burda paylaşamadım, sizin için internette bulduğum fotoğrafları paylaşmak istedim.
(Not: Yazıyı aşağıda paylaştığım müzik eşliğinde okumanızı öneririm…)

Assos Express, Muğla’ya bağlı Akyaka ilçesinde olan sevimli bir kahve dükkanı. Konumu oldukça güzel. Sahile ve denize yürüme mesafesinde. Merkezde işlek bir cadde üzerinde bulunuyor. Çok büyük bir mekan değil. Girişinde az sayıda masa bulunan mekanın içi ve dışı ufak. Başta kahve olmak üzere birçok içecek ve pratik atıştırmalıkları da menüsünde bulunduruyor. Ana yemek olarak arayabileceğiniz çok fazla seçenek yok. Fakat açken atıştırabileceğiniz oldukça lezzetli tatlar olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sıcak wrap yemenizi tavsiye ederim. Bunun yanı sıra sandviç, tost gibi açlığınızı yatıştıracak aperatifler de mevcut.

Ürünlerin çoğu gözünüzün önünde hazırlanıyor. Sandviçlerinizi veya yaptırmak istediğiniz ürünleri takip edebiliyorsunuz. Keyifli vakit geçirmek için hoş bir yer. Özellikle Akyaka’da tatil yapıyorsanız ya da Akyaka’dan geçiyorsanız uğramanızı tavsiye ederim. Kahve içmek, sohbet etmek ya da sadece soğuk bir limonata içmek istediğinizde doğru adres diyebilirim. Limonataları oldukça lezzetliydi. Tatlıları arasından mozaik pastayı çok beğendim. Kahvenizin yanında, pudra şekeri ile servis edilen mozaik pastayı denemenizi tavsiye ederim. Mozaik pasta ağızda yoğun bir çikolata tadı bırakıyor ve üzerinde pudra şekeri bulunuyor.

Kullanılan aksesuarlar, dekor malzemeleri kafeye çok fresh ve keyifli bir hava vermiş. Dikkat ettiğim noktalardan bir tanesi de değişik soslar ve spesifik malzemelerin yer almasıydı. Mekan, çok farklı bir havaya sahip. Pozitif bir enerjiye bürünüyorsunuz.
Kafenin içerisinde oturabileceğiniz masa kenarlarında bar sandalyeleri var. Hızlı bir şekilde bir şeyler atıştırmak için güzel dekor edilmiş. Mekan ufak olmasına rağmen iç ve dış dekorlarla daha ferah ve geniş bir hale getirilmiş. Duvar kağıtları, sandalyeler, tablolar ile seçilen sevimli dekorasyon malzemeleri mekana otantik bir hava katmış.


Kahve konusuna gelirsek ki bence en keyifli kısım. Kahve içmek için güzel bir ortam. Çok fazla kahve denemedim. Fakat denediğim kahve oldukça lezzetliydi. Mekanın kalitesinden tahminim diğer kahveleri de güzeldir. 2016 yazında gittiğimde ikinci gidişimdi. Kafede ufak tefek değişiklikler yapılmıştı. Bir önceki sene gittiğime mini hamburgerler vs. daha fazla yemek seçenekleri mevcuttu. Bu yaz gittiğimde kafenin konseptinde birtakım değişikliklere gidilmişti. Fakat ilk gittiğimde de son gittiğimde de kalite farkında hiçbir değişim yoktu. Sadece yiyecek seçeneklerinde mini çapta bir daralma söz konusuydu diyebilirim.

Sıcak bir mekan, sıradan bir gününüzü bile keyifli hale getirebileceğiniz sıcak bir ortam. Gezilerimden ikisini de tatil esnasında Akyaka’ya günübirlik olarak uğradığım sırada yaptım. Mekandan inanılmaz bir keyif aldım. Hizmet kalitesini oldukça beğendim. O bölgede bir şey yemek, içmek veya atıştırmak istediğinizde tercih edilebilir bir yer.

BiltepotMüzik

 

Önceki İçerikKeyifli Bir Yer – Flora Fauna
Sonraki İçerikMan Of Steel
Ebru BOZDEMIR
Kahve düşkünü. Özellikle de filtre kahve bağımlısı. Gezmek ve yeni yerler keşfetmek en büyük hobisi. Boş zamanlarında kahve içmek ve sohbet etmekten keyif alır. Konuşkan, dışa dönük, sosyal. Sosyal ortamlarda bulunmayı sever. Country müzikleri dinlemekten mutluluk duyar. Çikolata delisi. Farklı dilleri, kültürleri öğrenmeyi sever. Farklı kültürlere ait yemekleri tatmaktan keyif alır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here