Geçtiğimiz 2016 yazında keşfettiğim bir yer. Konum olarak Fethiye’nin Yeşilüzümlü Köyü’nde bulunan bu kahve dükkanı çok farklı bir ambiyansa sahipti.
Yeşilüzümlü Köyü içerisinde hem yerliler hem de yabancılar bulunmakta. Zamanla birçok yabancı turist bu köye yerleşmiş ve hatta kendilerine evler inşa etmiştir. Dolayısıyla harika bir kültür öbekleşmesi ve zenginliğini köyün her alanında hissedebilirsiniz.
  Flora Fauna da bu köyde yer alan bir kafedir. İçerisinde dekorasyonu, bahçesi, kitap okuma köşesiyle çok ince fikirlerle düşünülmüş ve restore edilmiş bir kahve dükkanı. İçerisinde oturmaktan, kahve içmekten büyük bir zevk aldığım bir yer. Mekanın iç dekorasyonunda Avrupa ve farklı kültürel tarzlar bulunmakta, ilginç dekorasyon objeleriyle mekan farklı bir atmosfere sahip.
  Mekan sahipleri  tercüman çift, sizi güler yüzüyle karşılıyor. Kahve tatları inanılmazdı. Damla sakızlı türk kahvesi damakta dolgun bir lezzet bırakıyor. Ice latte’yi denediğimde oldukça başarılı olduğunu fark ettim. Birkaç kahve çeşidi tattım. Kahvelerde dikkat ettiğim ortak bir özellik oldukça taze, aromalı ve damakta kahveye özgü bir tat bırakmasıydı.
Eğer bir gün yolunuz Fethiye’ye düşecek olursa veya yol üzerinden geçecek olursanız; dinlenmek, kitap okumak, sohbet etmek, düşünmek, kısacası keyifli dakikalar geçirmek için Flora Fauna’ya uğramanızı tavsiye ederim.

Kahvelerinizin veya diğer içeceklerinizin yanında tüketebileceğiniz güzel atıştırmalıklar da vardı.
Mekanda sürekli yabancı insanlar var. Bence dil geliştirmek için de inanılmaz bir ortam. Ayrıca kafe dışarıdan kitap bağışı kabul eden bir kafe. Buraya isteyen okunması için kitap, dergi bağışında bulunabiliyor. Yabancıların da oldukça ziyaret ettiği ve kitap bağışladığı bir yer olduğundan burada pek çok farklı dilde, kitap, dergi, çizgi roman bulabilirsiniz. Kitap okumak, dergi karıştırmak veya sadece oturmak için buraya gelebilir ve keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

BiltepotMüzik

Önceki İçerikAsus Vivostick
Sonraki İçerikKahve Dükkanı – Assos Express
Ebru BOZDEMIR
Kahve düşkünü. Özellikle de filtre kahve bağımlısı. Gezmek ve yeni yerler keşfetmek en büyük hobisi. Boş zamanlarında kahve içmek ve sohbet etmekten keyif alır. Konuşkan, dışa dönük, sosyal. Sosyal ortamlarda bulunmayı sever. Country müzikleri dinlemekten mutluluk duyar. Çikolata delisi. Farklı dilleri, kültürleri öğrenmeyi sever. Farklı kültürlere ait yemekleri tatmaktan keyif alır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here