R2-D2 içindeki Aktör Kenny Baker

0
13

Star Wars filminin olmazsa olmazı en önemli yan karakteri R2D2’ya hayat veren içindeki ingiliz aktör Kenny Baker hayatını geçtiğimiz günlerde kaybetmişti. O dönem çekilen bu filmde R2D2 nun içinde bir aktör olabileceğini çok kimsenin aklından geçmez, açıkcası hep hareket eden bir mekanik yapı diye düşünülür. Ölümünden dolayı haberlere çıkması sonucu yavaş yavaş herkezde bir anlama tonu geliyor arkasından da bir ohaaa oluyor insan.

82 yaşında vefat eden Baker, orijinal Star Wars üçlemesi ve 2. üçlemedeki toplam 6 filmde ikonik robota hayat vermişti. 1.12 m boyundaki Baker ayrıca Flash Gordon, Time Bandits ve Amadeus gibi filmlerde de rol almış.

Valla şimdi tekrar izlerken daha dikkatli incelicem bu sahneleri…

Paylaş
Önceki İçerikLucifer
M.Yavuz KAYA
Fotoğraf aşığı, UzaydanHaberler ve Biltepot web mimarı, deli dolu, sabırsız tez canlı, teknoloji hastası, oyun delisi, Gezme hastası, yemek ve tatlı düşkünü, yeni insanlarla tanışmayı seven, arkadaşlarıyla vakit geçirmeye düşkün, sinema tiyatro sever, yeşil erik ve tuz, tatlı yoksa çikolatada olur, dondurma, Wall-e gibi komik anime ve Forest Gump gibi filmleride izler kitap vakit buldukça okur... daha çok dicek şey var ama karakter yetmedi... :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here