R2-D2 içindeki Aktör Kenny Baker

Star Wars filminin olmazsa olmazı, en önemli yan karakteri, R2D2’ya hayat veren içindeki İngiliz aktör Kenny Baker hayatını geçtiğimiz günlerde kaybetmişti. O dönem çekilen bu filmde, R2D2’nun içinde bir aktör olabileceği çoğu kimsenin aklından geçmedi ve açıkçası hep hareket eden bir mekanik yapı diye düşünüldü. ölümünden dolayı çıkan haberler neticesinde herkes bu gerçeği öğrendi ve çok şaşırdı.

82 yaşında vefat eden Baker, orijinal Star Wars üçlemesi ve 2. üçlemedeki toplam 6 filmde ikonik robota hayat vermişti. 1.12 m boyundaki Baker ayrıca Flash Gordon, Time Bandits ve Amadeus gibi filmlerde de rol almış.

Paylaş
Önceki İçerikLucifer
Sonraki İçerikSteam Haberleri – SHADOW WARRIOR: SPECIAL EDITION(ücretsiz oyun)
M.Yavuz KAYA
Gramerle işi olmayan, Resmiyeti sevmeyen, Fotoğraf aşığı, UzaydanHaberler ve Biltepot web mimarı, deli dolu, sabırsız tez canlı, teknoloji hastası, oyun delisi, Gezme hastası, yemek ve tatlı düşkünü, yeni insanlarla tanışmayı seven, arkadaşlarıyla vakit geçirmeye düşkün, sinema tiyatro sever, yeşil erik ve tuz, tatlı yoksa çikolatada olur, dondurma, Wall-e gibi komik anime ve Forest Gump gibi filmleride izler kitap vakit buldukça okur... daha çok dicek şey var ama karakter yetmedi... :)