Göl Evi

Göl Evi

Göl Evi 1024 1393 biltepot.xyz

Lake House, David Auburn tarafından yazılan ve Alejandro Agresti tarafından yönetilen 2006 Amerikan Fantezi Romance filmidir. Güney Kore sinema filmi Il Mare’nin (2000) yeniden yapımı, en son 1994 aksiyon gerilim filmi hızında birlikte görünen Keanu Reeves ve Sandra Bullock’u canlandırıyor. Film, 2004 yılında yaşayan bir mimar (Reeves) ve 2006’da yaşayan bir Doktor (Bullock) etrafında dönüyor ve her ikisi de zaman içinde ayrı noktalarda yaşadıkları bir Lake House’un posta kutusunda kalan mektuplar aracılığıyla buluşuyor. Zaman farkı ile ayrılırken iki yıllık bir yazışmaya devam ederler.

2006 yılında Dr. Kate Forster, Chicago yakınlarında kiraladığı bir göl evinden ayrılıyor. Kate, posta kutusunda bir sonraki kiracıya postasını iletmesini isteyen bir not bırakarak, geldiğinde eve giden yoldaki boya gömülü pawprintlerin orada olduğunu da sözlerine ekledi.

İki yıl önce, mimar Alex Wyler Lake House’a gelir ve Kate’in mektubunu posta kutusunda bulur. Ev ihmal edilir, hiçbir yerde pençe baskısı belirtisi olmadan. Evin sonraki restorasyonu sırasında, bir köpek Alex’in boyasından geçer ve Kate’in olacağını söylediği yerde taze pençe baskıları bırakır. Şaşkın olan Alex, mektubu posta kutusuna yerleştirerek, Kate’in gelinceye kadar evden çıkmadığı için Pençe baskılarını nasıl bildiğini sorarak yazıyor. Köpek Jack, daha sonra Kate ve Alex’in zamanında farklı yerlerinde sahibi olur. 2006 Sevgililer Günü’nde Kate, Daley Plaza yakınlarındaki bir trafik kazasına tanık oluyor ve erkek kurbanı başarısız bir şekilde kurtarmaya çalışıyor. Dürtüsel olarak göl evine geri döner, Alex’in mektubunu bulur ve geri yazar.

Alex ve Kate, posta kutusu aracılığıyla birbirlerine mesaj geçirmeye devam eder ve her biri mesaj ayrılırken bayrağının yukarı ve aşağı gitmesini izler ve cevap beklerken gelir. Daha sonra tam iki yıl arayla yaşadıklarını keşfediyorlar. Yazışmaları onları Alex’in bir kitap bulma, Jane Austen’in İkna Bulma, Kate’in onu kaybeteceğini söylediği bir tren istasyonunda ve Alex’in Kate’i Chicago’daki en sevdiği yerlerin yürüyüş turuna çıkardığı açıklamalı bir harita ile alıyor. posta kutusunda ayrılır. Alex sonunda Kate ile o zamanki erkek arkadaş partisinde buluşuyor, ancak mektup alışverişinden bahsetmiyor çünkü henüz Kate’e gelmedi.

Alex ve Kate birbirlerine yazmaya devam ederken, tekrar buluşmaya karar verirler. Alex, Il Mare restoranında rezervasyon yapıyor – Alex’in geleceğine iki yıl, ancak Kate için sadece bir gün uzakta. Kate restorana gidiyor, ama Alex gösteremiyor. Kalbi kırılmış Kate, Alex’ten ona tekrar yazmamasını ister ve o günün erken saatlerinde kazayı anlatır. Hem Alex hem de Kate, ayrı hayatlarına devam ederek Lake House’dan ayrılırlar.

Kate için 2008, Sevgililer Günü için 2006 Sevgililer Günü’nde, gün hakkında bir şey bir anı tetikledikten sonra Lake House’a geri döner. Bu arada Kate, satın almak istediği bir evin yenileme planlarını gözden geçirmek için bir mimara gider. Konferans salonu duvarındaki göl evinin çizimi dikkatini çeker ve Henry Wyler ona sanatçının kardeşi Alex olduğunu bildirir ve Kate bunun karşılık geldiği Alex olduğunu fark eder. Ayrıca Alex’in tam iki yıl önce bir trafik kazasında öldürüldüğünü öğrenir ve neden randevuları için neden hiç gelmediğini fark eder – Daley Plaza’da ölen adamdı.

Göl evine koşan Kate, Alex’e onu sevdiğini söyleyen bir mektup yazıyor ama onu seviyorsa onu bulmamaya yalvarıyor. İki yıl bekleyin, diyor ve onun yerine göl evine gel. Bu arada, 2006’da Alex, Kate’i aramak için Daley Plaza’ya gitti. Plazadan caddenin karşısında duruyor ve tıpkı geçmek üzereyken Kate’den bir nota bakmak için cebine uzanıyor.

Göl evinde Kate, Alex’i durdurmak için çok geç geldiğinden korkarak dizlerinin ağlamasına düşer. Kısa bir süre sonra, bir kamyon yukarı çekilir. Sürücü yaklaşırken ileri gülümseyerek yürür. O ve Alex, Lake House’a doğru yürürler ve yürürler.

Masterfully Handcrafted for Awesomeness

WE DO MOVE

YOUR WORLD

Greatives – Design, Marketing, Sales

Working Hours : 09:00 – 19:00
Address : 44 Oxford Street, London, UK 22004
Phone : +380 22 333 555